تبلیغات
لیپوماتیک - حقایق پنهان روش لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک و پیکرتراشی

لیپوماتیکلیپوماتیک - حقایق پنهان روش لیپوماتیک

لیپوماتیک و پیکرتراشی

آرشیو مطالب

لیست کامل مطالب سایت

لیپوماتیک

لیپوماتیک: جراحی لاغری و تناسب اندام با دستگاه لیپوماتیک با کمترین عوارض و سریع برای رفع مشکلات چاقی شماست!

درباره سایت
موضوعات
پیوندها
امکانات سایت

آمار بازدید های لیپوماتیک

آمار کل
بازدید
امروز
بازدید
دیروز
بازدید
ماه قبل
بازدید
این ماه
بازدید
آخرین بازید
بروزرسانی
نعداد مطالب
مطلب
نویسندگان

حقایق پنهان روش لیپوماتیک

شنبه 5 دی 1394 | 03:42 ق.ظ نظرات
نویسنده: زهرا میرمالکی

خیلی ها دوست دارند لاغر شوند و روش های زیادی را به آن ها پیشنهاد میکنند، از نخوردن فست فود و غذاهای چرب و پرنمک گرفته تا افزودن سبزیجات، میوه و انواع خوراکی های سالم و نخوردن نوشابه و رژیم و تحرک و ورزش و ...!!

اما برای بعضی ها این روش ها خیلی وقت گیر یا سخت هستند و وقت و حوصله ی کافی برای رعایت شان را ندارند(!) و دنبال روش هایی خیلی سریع و راحت و در عین حال مطمئن برای لاغری میگردند که معروف ترین این روش ها در حال حاضر که نامش خیلی بر سر زبان ها آمده "لیپوماتیک" یا "پیکرتراشی" است.

حال مشکل این است که شُمایی که میخواهید لیپوماتیک انجام دهید تا چه حد درباره ی این روش اطلاعات دارید؟

آیا میدانید که نخستین اقدام برای این که متوجه شوید باید لیپوماتیک کنید یا نه این است که بدانید چقدر اضافه وزن دارید؟

لاغری
لاغری

چقدر اضافه وزن دارید؟

دانشمندان معمولا روش های متفاوتی را برای به دست آوردن ارقام مربوط به وزن های ایده آل ابداع کرده اند که معروف ترین آن ها روش BMI (Body Mass Index) می باشد.
روش BMI این طور می باشد که (وزن را به کیلوگرم) تقسیم بر (قد به توان 2) میکنند و اگر عدد به دست آمده کمتر از 18.5 بود شما کم وزنید و اگر مابین 18.5 تا 25 باشد شما دارای وزنی طبیعی هستید.

چنان چه عدد مذکور بالای 25 و کمتر از 30 بود می توانیم بگوییم اضافه وزن دارید! و وای به حالتان اگر این عدد از 30 بیشتر بود که در این صورت دچار چاقی متوسط هستید!
البته به این شرط که این عدد زیر 35 باشد وگرنه مبتلا به "چاقی زیاد" هستید؛ افرادی که بیشتر از 40 است عددشان (!) که دیگر خیلی ...!!
اگر عدد شما زیر 25 است که هیچ وگرنه باید با رژیم گرفتن، ورزش کردن و .. وزنتان را کم کنید نه روش های دیگر!

اگر عددتان بالای 35 باشد که بایستی علاوه بر رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن، یک سری کارهای دیگر هم بکنید مانند کوتاه کردن روده و قرار دادن بالون در معده؛ قراردهی حلقه دور معده و ...

حال ما که این ها را گفتیم، پس روش لیپوماتیک در چه زمانی کاربرد دارند؟
لیپوماتیک برای اولین بار به این صورت تعریف شد که با فرستادن امواج اینفروسونیک از طریق دستگاه لیپوماتیک به جسم بیمار، سلول های چربی را از یکدیگر جداسازی نموده و بعد از آنکه تحت فشار این امواج به شکل مایع درآمدند، از طریق لوله هایی نازک که از بدن خارج می شوند، آن ها را خارج کنیم.

Body Mass Index
Body Mass Index

لیپوماتیک با روش لیزر لیپولیز چه فرقی دارد؟

برای ذوب کردن چربی های بیمار به روش لیزر لیپولیز نیز از طریق لیزر اقدام میکنند اما دیگر چربی بیرون کشیده شده از بیمار، غیر قابل استفاده است.
این یکی از تفاوت های لیپوماتیک و لیپولیزر بود و دیگری این است که در این روش، میزان خونریزی کمتر میباشد و ازین لحاظ، بیمار امنیت بیشتری دارد.
در لیپوماتیک برخلاف لیپولیز هیچگونه حرارتی برای سوزاندن چربی ها لازم نیست و خوشبختانه دیگر لازم نیست نگران سوختگی پوست خود شوید.

چربی هایی که از روش لیپوماتیک خارج میشوند میتوانند در سایر بخش های بدن همانند بخشی از صورت، استفاده شوند (چون حرارتی که بخواهد به آن ها آسیب بزند را ندیده اند).
مزیت دیگری که روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها دارد این است که نه باعث افتاده شدن پوست می شود و نه به اندازه ی روش قدیمی لیپوساکشن، احتیاجی به افزایش تعداد جلسات دارد (کارتان را با جلسات کمتری راه می اندازد!)
هم چنین لیپوماتیک باعث سفت شدن پوست نیز می شود تا هیچ نگرانی از بابت شل گشتن پوست خود نداشته باشید.

لیپوماتیک
لیپوماتیک

دروغ های رایج درباره ی روش لیپوماتیک

در این قسمت از مقاله به افشا سازی (!) برخی دروغ هایی که کلینیک های زیبایی ممکن است به شما بگویند خواهیم پرداخت، با وبلاگ ما همراه باشید!
 اولا این که این روش اصلا برای کسانی نیست که طبق معیار BMI چاق هستند یا دچار نوعی اضافه وزن ساده می باشند.
این افراد بهتر است (لازم است) تا با همان روش های مرسوم لاغری مانند دویدن و ورزش های هوازی، کمتر چربی خوردن و نوشابه نخوردن (!) و خودشان را لاغر کنند.

دومین دروغ مرسوم بین اهالی این روش، وعده ی کاهش وزن در یک جلسه، آن هم به میزان 11 الی 16 کیلوگرم! میباشد.
پشت این ادعا هیچ منطق علمی وجود ندارد و هرچه که هست دروغ محض است.

در واقع کاربرد اصلی لیپوماتیک برای این نیست که به طور مثال فردی که چربی های زیادی دارد بخواهد  همه ی آن ها را در یک جلسه آب کند!
این روش بیشتر مناسب افرادی ست که یک نوع چاقی غیر قابل دفع با ورزش و رژیم و .. در قسمت هایی مانند غبغب، کتف، ران، باسن و... دارند.
در واقع این روش باعث کم شدن "اندازه"ی شما میشود نه "وزن" شما!

دروغ های رایج درباره ی روش لیپوماتیک
دروغ های رایج درباره ی روش لیپوماتیک

شناسایی عوارض خطرناک

دو نکته را اگر رعایت کنید باید کلا هرچه نگرانی از بابت عوارض لیپوماتیک دارید از سرتان بیرون کنید، اول این که پزشک شما در کارش مهارت داشته باشد و دوم این که خود شما فرد مناسبی برای انجام این کار باشید (لیپوماتیک).

در غیر این  صورت از این که ران پای چپ و راستتان یک اندازه نباشند تعجب نکنید!
هرچند این عارضه به بدی جمع شدن آب زیر پوست و سایر عفونت های مختلف نیست.

برخی از افراد با یک سری بیماری ها مانند فشار خون و دیابت و بیماری های قلبی-عروقی باید پیش از انجام عمل لیپوماتیک با پزشک خود مشورت کنند.
در ضمن یک سری اتفاق هم ممکن است برایتان بعد از عمل بیفتد که طبیعی ست و جای نگرانی ندارد مانند کبودی و احساس درد در نقاطی که لوله های خروج چربی قرار دارند.

عوارض لیپوماتیک
پزشک شما باید در کارش مهارت داشته باشد

بهینه سازی و مهندسی محتوا آویژه